Gaude Maria

Kardynał Müller: Dla kultu bożków w wierze katolickiej nie ma miejsca

Dla kultu bożków w wierze katolickiej nie ma miejsca — powiedział Kardynał Gerhard Müller w wywiadzie udzielonym niemieckiej gazecie katolickiej Die Tagespost. Zasugerował, że niektórzy ludzie, uczestniczący w rytuałach Pachamamy w Rzymie nie są katolikami oraz że w żadnym wypadku nie mają prawa odprawiać „swoich pogańskich lub niekatolickich obrzędów” w liturgiach katolickich. Kardynał zacytował List św. Pawła do Efezjan nauczający: „że żaden bałwochwalca nie ma dziedzictwa w królestwie Chrystusowym i Bożym” (Ef 5, 5).

Używanie posągów Pachamama zostało potępione przez wielu innych prałatów, w tym emerytowanego biskupa José Luisa Azcona Hermoso z brazylijskiego miasta Marajó.

„Matki Ziemi nie należy czcić, ponieważ wszystko, nawet ziemia, jest poddane panowaniu Jezusa Chrystusa. Nie jest możliwe, aby istniały duchy o mocy równej lub wyższej niż moc Pana Jezusa lub Dziewicy Maryi ” - stwierdził biskup w homilii z 20 października br. w katedrze w stanie Pará.

W odpowiedzi na sugestię angielskiego dziennikarza, że ​​drewniane obrazy przedstawiają Najświętszą Maryję Pannę, Azcona powiedział: „Pachamama nie jest i nigdy nie będzie Dziewicą Maryją. Stwierdzenie, że ten posąg Ją przedstawia, jest kłamstwem. Ona nie jest Matką Bożą Amazonki, ponieważ jedyną Panią Amazońską jest Maryja z Nazaretu. Nie twórzmy mieszanek synkretycznych. Tylko Matka Boża jest Królową Nieba i ziemi”.

Źródło: www.lifesitenews.com