Gaude Maria

O. Szpyra: Niepokalane Serce Maryi jak arka

Uczestnicy 33-dniowych rekolekcji, które odbywały się w parafii św. Arnolda w Olsztynie, złożyli uroczysty Akt Ofiarowania Panu Jezusowi przez ręce Niepokalanej Maryi wg św. Ludwika Marii Grigniona de Montfort. Uroczysta Msza św. odbyła się w sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie.

- Gromadzi nas dziś Matka Boża Gietrzwałdzka. To dla nas wszystkich szczęśliwy i wielki dzień, za który jesteśmy Bogu i Maryi bardzo wdzięczni - mówił na rozpoczęcie Eucharystii o. Szczepan Szpyra SVD.

- Maryja miała dobre i szlachetne, niepokalane serce. Właśnie w to serce wlał Bóg swoje odwieczne Słowo, Logos - istniejące od początku, Słowo, której jest Bogiem. Jeśli Bóg wybrał serce Maryi na swoją siedzibę - a Bóg przecież wie, co robi - to cóż innego my możemy uczynić? Możemy tylko iść tą samą drogą. Dlatego tu jesteśmy - chcemy oddać się w niewolę Jezusowi przez Maryję, bo jesteśmy przekonani, że Niepokalane Serce Matki Bożej jest dla nas jak arka, w której możemy się schronić w trudnych i pełnych zamętu czasach - mówił w homilii o. Szpyra.

Źródło: olsztyn.gosc.pl